פרוייקט אילה 360 - מודיעין

יזם: חברת אילה א.ג.מ

סטטוס: גמר בניה ואכלוס

מתחם תעסוקה, מסחר ובילוי הממוקם במרכז עינב, מתחם תעסוקה במודיעין. המגרש בן התשע דונם ממוקם במיקום ייחודי ביחס למרכז, באחת הכניסות הראשיות אליו.

מה שהתווה את התכנון היה הרצון לייצר מקום אשר מזמין אנשים לשהות בו.

במרכז בניינים מסחריים, כשכל אחד מהם מכונס ומשרת את עצמו. הבניינים במרכז לא מתייחסים למערכת שמסביב אלא מתנהגים כבניינים בודדים במרחב. כשראינו את המצב הבנו שאנחנו רוצים לייצר מקום שמעודד תנועה והתרחשות בחוץ, במרחב הציבורי, ולא עוד בניין שהכל מתקיים בתוך עצמו. רצינו לייצר מתחם פתוח שלאנשים יהיה נעים להסתובב בו ושיעודד שהייה בחוץ, סוג של כיכר שתמשוך את הסביבה אליה.

הכיכר הינה מפולסת ולמעשה מחולקת לשתיים, וכך מתאימה את עצמה לטופוגרפיה הקיימת. בכל מפלס דפנות מסחריות שבבניינים, ובמפלס התחתון ישנה דופן מסחרית, שבצד אחד היא חלק מן הבניין ובהמשך הופכת להיות דופן  אשר נמצאת מתחת לכיכר העליונה, והדופן הזו הינה למעשה חלק מן הקרקע של הכיכר. הרצון הוא לייצר תחושה של התרחשות וזיקה בין 4 הבניינים במתחם לחלל הפתוח עצמו. החניה היא כולה תת קרקעית כשבהמטרה היא שהחזיתות יהיו נקיות מכל הכיוונים, כשלאנשים שילכו במדרכות לא תהיה התנגשות עם המערכות של סילוק האשפה, אספקה וכו'..

סה"כ 33000 מ"ר שטח בנוי.